|
Devon 2009-10 |
|
Devon St Lukes Bowl 2009-10
Sponsored by Westinsure
First Round
- Ilfracombe Town 4-2 Witheridge
- Holsworthy 3-4 Ivybridge Town
- Dawlish Town 8-1 Bovey Tracey
- Cullompton Rangers 3-0 Clyst Rovers
- Buckland Athletic 6-0 Elburton Villa
Exempt to Round 2 : Exeter City, Plymouth Argyle, Tiverton Town, Torquay United
Byes : Barnstaple Town, Bideford, Dartmouth, Elmore, Plymouth Parkway, Tavistock, Willand Rovers
Second Round
- Dawlish Town 0-2 Willand Rovers
- Elmore 2-5 Tiverton Town
- Dartmouth 0-6 Bideford
- Ilfracombe Town 1-4 Exeter City
- Ivybridge Town 3-1 Tavistock (@ Tavistock)
- Plymouth Parkway 0-6 Torquay United (@ Torquay United)
- Barnstaple Town 4-3 Cullompton Rangers
- Buckland Athletic 1-3 Plymouth Argyle
Quarter Finals
- Willand Rovers 2-2 Tiverton Town (Tiverton Town won 5-4 on penalties)
- Barnstaple Town 1-3 Plymouth Argyle
- Ivybridge Town 1-2 Exeter City (@ Newton Abbot Spurs)
- Bideford 2-1 Torquay United
Semi-Finals
- Tiverton Town 1-1 Exeter City (Exeter City won 6-5 on penalties)
- Bideford 1-0 Plymouth Argyle
Final (@ Willand Rovers, 6/5/10)
Devon Premier Cup 2009-10
Sponsored by Graddon Vending
First Round
- Bideford reserves 1-0 North Molton
- Hatherleigh Town 2-3 Topsham Town
- Combe Martin w/o-scr Waldon Athletic
- Kingsteignton Athletic 1-2 Feniton
- Torrington 9-0 Georgeham & Croyde
- Thorverton 2-1 Ashburton
- Heavitree Social United 5-0 Otterton
- Upton Athletic 4-0 Torridgeside
- Clyst Valley 1-3 Exmouth Amateurs
- Bradworthy United 6-1 Hartland
- Kingskerswell & Chelston 3-1 Braunton
- Tavistock reserves 0-5 Sidmouth Town
- St Martins 0-3 Plymouth Parkway reserves
- Abbotskerswell 1-3 Brixham Villa
- Bere Alston United 0-1 Brixham United
Second Round
- Bideford reserves 1-2 Thorverton
- Exmouth Amateurs 0-1 Boca Seniors
- Shamwickshire Rovers 6-0 Feniton
- Brixham Villa 2-1 Torrington
- Plymouth Parkway reserves 8-0 Brixham United
- Sidmouth Town 8-0 Hele Rovers
- Barnstaple AAC 5-0 East Allington United
- Willand Rovers reserves 3-2 Kingskerswell & Chelston
- Watts Blake Bearne 6-2 Bradworthy United
- Topsham Town 5-2 Chagford
- Heavitree Social United 6-3 Newtown
- Combe Martin 3-1 Upton Athletic
Third Round
- Heavitree Social United 0-2 Liverton United
- Axminster Town 1-5 Plymstock United
- Boca Seniors 2-1 Watts Blake Bearne
- Combe Martin 3-6 Teignmouth
- Ottery St Mary 1-0 Alphington
- Sidmouth Town 0-1 Stoke Gabriel
- Exeter Civil Service 6-5 Willand Rovers
- Okehampton Argyle 1-3 Shamwickshire Rovers
- Newton Abbot Spurs 3-1 Crediton United
- Galmpton Gents 3-1 University of Exeter
- Vospers Oak Villa 2-1 Brixham Villa
- Exmouth Town 3-1 Topsham Town
- Bickleigh 2-4 Budleigh Salterton
- Royal Marines 5-2 Totnes & Dartington S C
- Thorverton 1-3 Appledore
- Barnstaple A A C 1-4 Plymouth Parkway reserves
Fourth Round
- Stoke Gabriel 3-0 Plymouth Parkway reserves
- Exmouth Town 0-0 Budleigh Salterton (Exmouth Town won 5-3 on penalties)
- Appledore 4-2 Teignmouth
- Shamwickshire Rovers 0-1 Plymstock United
- Galmpton Gents 7-1 Ottery St Mary
- Royal Marines 6-1 Newton Abbot Spurs
- Vospers Oak Villa 1-1 Exeter Civil Service (Vospers Oak Villa won 4-2 on penalties)
- Boca Seniors 1-2 Liverton United
Quarter Finals
- Appledore 4-1 Galmpton Gents
- Vospers Oak Villa 1-3 Exmouth Town
- Stoke Gabriel 2-5 Plymstock United
- Royal Marines 6-5 Liverton United
Semi-Finals
- Royal Marines 3-2 Plymstock United (@ Devon County FA, Newton Abbot)
- Exmouth Town 0-1 Appledore
Final (@ Tiverton Town, 22/4/10)
- Royal Marines 3-5 Appledore
Please Acknowledge the F.C.H.D. when using this information elsewhere